ANESTEZİ

                                                       

ANESTEZİ VE REANİMASYON ÜNİTESİ


Özel Can Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü, hasta bakım ve tedavi hizmeti dahilinde her türlü cerrahi girişim için tüm yaş gruplarında girişim öncesi tıbbi değerlendirme, girişim sırasında ve sonrasında ağrı tedavisi ile birlikte anestezi uygulaması yapmaktadır.

Operasyon öncesi değerlendirmenin amacı hastayı yeteri kadar inceleyebilmek, cerrahi ve anestezi için en uygun koşulların oluşmasını sağlamaktır. Hastanın cerrahi ve medikal hastalığı, ilaç duyarlılığı, planlanan işlemleri, daha önceki anestezi deneyimleri ve psikolojik durumunu kapsayan başlangıç fizyolojisine maksimum uyum sağlayacak bir anestezi planı formüle edilir.

Anestezi uzmanı, ağrının ortadan kaldırılmasını sağlarken doğabilecek yan etkileri de hem ameliyat sırasında, hem de ameliyat sonrasında kontrol altında tutarak yaşamsal sorunların ortaya çıkmasını önler ve ameliyat sonrası dönemde ortaya çıkacak olan ameliyat ağrısını dayanılabilir sınırlar içerisinde tutmaya gayret eder.

Anestezi uygulaması tıp eğitimi üzerine anestezi ve reanimasyon uzmanlığı eğitimi yapmış olan doktorlar tarafından uygulanabilir. Anestezi hekimlerinin ameliyat boyunca yardımcılığını yapmak üzere eğitilmiş olan anestezi teknikerleri de anestezi ekibinin çok önemli bir parçasıdır. Anestezinin güvenle verilmesinde bilgi ve tecrübenin yanında, uygulama cihazları ve hasta verilerini içeren bilgi ekranları da önemli yer tutar.

Anesteziye bağlı yan etkiler tıbbi her girişimde olduğu gibi herkeste gelişebilir. Önemli olan profesyonel ellerde, yakın takip altında bu işlemlerin yapılması, değişmelerin erken tanınması ve gereken önlemlerin alınmasıdır.


HASTANEMİZDE GENEL ANESTEZİ

- Bebeklik çağı anestezisi
- Peridefrik (yaşlılık) anestezi

- Bölgesel anestezi
- Epidural anestezi
- Spinal sinir kökü anestezisi
- Ameliyathane dışı anestezi
- Ameliyat sonrası aneljezi
- Reanimasyon,yoğun bakım ünitesinde

Geniş, steril bir ortamda deneyimli kadromuz ile 24 saat her türlü yoğun bakım hastalarına hizmet verilmektedir.

Bölümlerimiz ve Doktorlarımız
DOKTORLARIMIZ
ACİL SERVİS
CİLDİYE
GETAT
GÖZ HASTALIKLARI
KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
NÖROLOJİ
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
KARDİYOLOJİ
DAHİLİYE
RADYOLOJİ
KULAK-BURUN-BOĞAZ
ORTOPEDİ
FİZİK TEDAVİ
ANESTEZİ
GENEL CERRAHİ
BESLENME VE DİYET

Anket

Hastanemizi tercih etme sebebiniz nedir?


Anket Sonuçları Yükleniyor. Lütfen Bekleyin ...

» Önceki Anket Sonuçları

E-Katalog Anlaşmalı Kurumlar   BİZE ULAŞIN :  444 44 17 Sanal Tur Tanıtım Filmimiz Neredeyiz
Tüm Hakları Saklıdır Ozel Bigacan Hastanesi iletisim@bigacan.com
 |