MANUEL TERAPİ

                                          

AĞRILARA YENİ ÇÖZÜM MANUEL TERAPİ

Son yıllarda değişen yaşam tarzımızla beraber her yaştan ve cinsiyetten birçoğumuz çeşitli fiziksel ağrılarla yaşamak zorunda kalıyoruz. Bazen artan bazen azalan, kimi zaman ise dayanılmayacak boyutlara ulaşan bu ağrılarla başa çıkmak için kökende yatan sorunu çözmek gerekir. Peki bu sorunlar neden son yıllarda bu kadar arttı?

Çünkü daha fazla oturuyoruz; bilgisayarımızın başındayken, yemek yerken, televizyon seyrederken, araba kullanırken hatta iş yerinde telefon kullanırken bile çoğu zaman oturmak zorundayız. Aynı zamanda beslenme şeklimiz ve bozulan uyku saatlerimiz vücudumuzda bazı sorunlara yol açmakta.

Aslında bu sorun sadece ülkemize ait değil. Gelişmiş ülkeler dahi dünyanın birçok yerinde bu yüzyılın sorunu sedanter yaşam tarzı olduğu kabul edilmekte. Bu sebeple koruyucu ve iyileştirici fizik tedavi yöntemleri son yıllarda ciddi ölçüde yol kaydetti. Peki tüm dünyada kullanılan ve en çok tercih edilen bu yöntemler neler bunlardan bahsedelim.

Manuel terapi ‘elle yapılan tedavi’ anlamındadır ve omurga sorunlarında ciddi boyutta başarı yüzdesine sahiptir. Manipulasyon, mobilizasyon, traksiyon, kuru iğneleme, bantlama, miyofasiyal gevşetme gibi tekniklerin kombineli uygulanması sonucunda, özellikle bel ve boyun fıtıklarında, bacağa ve kola yayılan ağrılarda oldukça etkilidir. Omurgada fıtığın sebep olduğu siniri rahatlatarak ameliyata gerek kalmadan iyileşmeyi sağlar. Özellikle kuru iğne tedavisi vücudun hemen her yerine uygulanabilen etkisini çok çabuk gösteren bir yöntem olmakla birlikte, herhangi bir ilaç kullanılmadığından hiçbir yan etkisi olmadan her hastada rahatlıkla uzman tarafından uygulanabilir. Bel boyun sırt ağrılarında, omuz ağrısı ve omuz impingment sendromunda, diz ve bacak ağrılarında, tenisçi ve golfcü dirseğinde, kas romatizmasında, fibromiyalji ve kas yırtıklarında %92-95 oranında başarı yüzdesine sahiptir. Tedaviye cevap alınamama durumunda genellikle altta yatan farklı bir patoloji söz konusudur.

Manuel terapinin en büyük avantajlarından birisi de 3-5 seans gibi kısa bir sürede başarı sağlanmasıdır. Haftada 2 kere yapılan uygulamalar sonucu iki haftada tedavi kalıcı olarak tamamlanır. Sonuç olarak da hasta ameliyat olmadan ve ağrıkesici ilaç kullanmadan iyileşir ve bu sayede ilerde karşılaşacağı birçok sorundan kurtulmuş olur.

Tüm okuyucularıma sağlıklı, ağrısız günler dilerim…

Özel Biga Can Hastanesi

Fizyoterapist Onur FİDAN

İnsan Kaynakları
MANUEL TERAPİ
OKUL ÇAĞI ÇOCUKLARINDA BESLENME
Ağrısız Doğum
Akıntılar
Baş Ağrıları
Bebeklerde Gaz Sancıları
Bel Fıtığı
Hipertansiyon Nedir?
Katarakt Tedavisi
Bebeğinizin Rahat Diş Çıkarması İçin Yapmanız Gerekenler
Prostat Ve Hastalıkları
Geleceğe Sağlıklı Adımlar
Menapoz
Kemik Erimesi (Osteoporoz)
Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı
Meme Kanseriyle İlgili Bilmeniz Gerekenler.
Migren
Stresin Meme Kanserine Neden Olmadığı Belirlendi
YENİ YILA SAĞLIKLI BİR KALPLE GİRİN
Ülser Nedir?
Ramazanda Sağlıklı Beslenme

Anket

Hastanemizi tercih etme sebebiniz nedir?


Anket Sonuçları Yükleniyor. Lütfen Bekleyin ...

» Önceki Anket Sonuçları

E-Katalog Anlaşmalı Kurumlar   BİZE ULAŞIN :  444 44 17 Sanal Tur Tanıtım Filmimiz Neredeyiz
Tüm Hakları Saklıdır Ozel Bigacan Hastanesi iletisim@bigacan.com
 |