MİDE BOTOKSU

Home / MİDE BOTOKSU

Ameliyatsız Zayıflama
Mide botoksunda amaç; midenin gerekli noktalarına zararsız maddeler enjekte edilerek midenin daha geç boşaltılmasını sağlamaktır. Bu sayede kişi çok daha uzun süre tokluk hisseder ve iştah kontrolü sağlanarak zayıflaması kolaylaşmaktadır. Tüm kilo fazlası olan, sadece spor yaparak kilo veremeyen ve zayıflamak isteyen kişiler mide botoksu ameliyatsız zayıflama

Ameliyatsız Zayıflama
Mide botoksunda amaç; midenin gerekli noktalarına zararsız maddeler enjekte edilerek midenin daha geç boşaltılmasını sağlamaktır. Bu sayede kişi çok daha uzun süre tokluk hisseder ve iştah kontrolü sağlanarak zayıflaması kolaylaşmaktadır. Tüm kilo fazlası olan, sadece spor yaparak kilo veremeyen ve zayıflamak isteyen kişiler mide botoksu ameliyatsız zayıflama yöntemini seçebilir.

Tedavi Süreci
Mide botoksu, sedasyon anestezi yöntemi kullanılarak yapılan bir operasyondur. İşlem öncesi endoskopi yapılıyor ve eğer engelleyici bir durum yoksa, (midede ülser yara vb.) işleme devam ediliyor, hasta işlemden çıktıktan sonra beş ila on dakika içerisinde uyanıyor. Herhangi bir endoskopi işlemi uygulanmış hasta gibi yarım saat dinlenme odasına geçiyor ve evine gidiyor.

İşlem Sonrası
Mide botoksu sonrası hastalar 2 saat kadar dinlendirilir ve günlük hayatlarına devam ederler. Uzun iyileşme süreci vb. durumlarla karşılaşmadıklarından sosyal hayatlarına çok rahat devam edebilirler. İşlem uygulanan kişiler mevcut kilo fazlalarına göre 10 ile 15 kilogram arası verebilir. Uygulama sonrasında beslenme planına sadık kalınması tedaviden istenilen sonucu almanızı sağlayacaktır.

Hastanemizde Mide botoksu işlemleri Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yüksel Arslan tarafından yapılmaktadır.

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.