Anestezi ve Reanimasyon

Home / Polikliniklerimiz / Anestezi ve Reanimasyon

Anestezi ve Reanimasyon

Özel Can Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Bölümü, hasta bakım ve tedavi hizmeti dahilinde her türlü cerrahi girişim için tüm yaş gruplarında girişim öncesi tıbbi değerlendirme, girişim sırasında ve sonrasında ağrı tedavisi ile birlikte anestezi uygulaması yapmaktadır.

Operasyon öncesi değerlendirmenin amacı hastayı yeteri kadar inceleyebilmek, cerrahi ve anestezi için en uygun koşulların oluşmasını sağlamaktır. Hastanın cerrahi ve medikal hastalığı, ilaç duyarlılığı, planlanan işlemleri, daha önceki anestezi deneyimleri ve psikolojik durumunu kapsayan başlangıç fizyolojisine maksimum uyum sağlayacak bir anestezi planı formüle edilir.

Anestezi uzmanı, ağrının ortadan kaldırılmasını sağlarken doğabilecek yan etkileri de hem ameliyat sırasında, hem de ameliyat sonrasında kontrol altında tutarak yaşamsal sorunların ortaya çıkmasını önler ve ameliyat sonrası dönemde ortaya çıkacak olan ameliyat ağrısını dayanılabilir sınırlar içerisinde tutmaya gayret eder.

Anestezi uygulaması tıp eğitimi üzerine anestezi ve reanimasyon uzmanlığı eğitimi yapmış olan doktorlar tarafından uygulanabilir. Anestezi hekimlerinin ameliyat boyunca yardımcılığını yapmak üzere eğitilmiş olan anestezi teknikerleri de anestezi ekibinin çok önemli bir parçasıdır. Anestezinin güvenle verilmesinde bilgi ve tecrübenin yanında, uygulama cihazları ve hasta verilerini içeren bilgi ekranları da önemli yer tutar.

Anesteziye bağlı yan etkiler tıbbi her girişimde olduğu gibi herkeste gelişebilir. Önemli olan profesyonel ellerde, yakın takip altında bu işlemlerin yapılması, değişmelerin erken tanınması ve gereken önlemlerin alınmasıdır.

Anestezi ve Reanimasyon Polikliniği Hizmetlerimiz

  • Bebeklik çağı anestezisi
  • Peridefrik (yaşlılık) anestezi
  • Bölgesel anestezi
  • Epidural anestezi
  • Spinal sinir kökü anestezisi
  • Ameliyathane dışı anestezi
  • Ameliyat sonrası aneljezi
  • Reanimasyon,yoğun bakım ünitesinde
  • Geniş, steril bir ortamda deneyimli kadromuz ile 24 saat her türlü yoğun bakım hastalarına hizmet verilmektedir.

Sağlığınız İçin Uzman Doktorlar

Anestezi ve Reanimasyon Polikliniği Hekimlerimiz

RANDEVU ALMAK İÇİN

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.