Sağlık İhtiyacı Ertelenemez !

Sağlık İhtiyacı Ertelenemez !

Özel Biga Can Hastanesi Mesul Müdürü ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Cengiz Ünüvar ” eğer şikayetiniz varsa hastaneye gitmekten çekinmeyin” dedi. Ünüvar yaptığı açıklamada;

”Dünya üzerinde Coronavirüs pandemisi hepimizde paniğe sebep oldu. Bunun nedeni Coronavirüs ile yeni tanışmamız aslında. Corona bilinen bir virüs ailesinin yeni tanıdığımız bir üyesi. Evden çıkmamak en doğru tedbir. Temas etmemeliyiz ama geçmişten gelen hastalıklarımız var ise veya bir sağlık şikayetimiz oluştuysa sağlık kuruluşuna gitmekten de çekinmemeliyiz.

Biz sağlık çalışanları ve sağlık kuruluşları olarak toplum genelinde yüzde 10 düzeyinde görülen kan ile bulaşan hastalıklara rağmen yan yana ameliyathanelerde çok başarılı, bulaşması olmayan ameliyatları başarı ile yapıyoruz.

Pandemi süresince de pandemi hastanesi diye hastanelere; eğer şikayetiniz varsa gitmekten çekinmeyin. Sağlık kuruluşlarımıza ve hekimlerimize güvenin. Hastanelerde pandemi hastasının girişi ile normal hastaların girişi ayrı kapılardan olur. Bulaştırma riski olanlar normal sağlık problemi olan hastalar ile aynı ortamda bulunmazlar” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.